Knowledge Update - wiedza to potęgi klucz


Aktualizacja odpowiedzialna jest za dostarczenie systemu rozwoju postaci, którego od zawsze brakowało podczas gry na serwerach RPG.

System umiejętności - odwrotny system osiągnięć

Gra w oryginalnym wydaniu dostarcza wbudowany system osiągnięć gracza. Osiągnięcia są odblokowywane wraz z aktywnością gracza przy wykonywaniu różnych czynności. Aktualizacja odwraca ten system - gracz musi pozyskać konkretne umiejętności by móc wykonywać powiązane czynności lub w przypadku prostych czynności by móc wykonywać je dobrze, bez wad.

Przykładem takiej prostej umiejętności może być pozyskiwanie drewna - gracz którego postać nie posiada danej umiejętności będzie miała problemy z utrzymaniem siekiery. Po prostu będzie wypadać mu z rąk, albo będzie się nią sam ranił.

Drzewo umiejętności

Aktualnie niedostępne, ze względu na brak konkretnego opracowania. Gałęzie drzewa umiejętności:

Pozyskiwanie umiejętności

Pozyskiwanie umiejętności "od zera" będzie procesem wymagającym zaplanowania przyszłości postaci.

Poziomy umiejętności

Samo pozyskanie konkretnej umiejętności to nie koniec możliwości aktualizacji. Pozyskane umiejętności mogą być ulepszane na wyższy poziom skutkując lepszą skutecznością postaci w danej dziedzinie.

Znów na przykładzie drwala - drwal z wysoką umiejętnością pozyskiwania drewna może uderzać siekierą odpowiednio lepiej i mieć szansę by pozyskać więcej drewna (podobnie jak enchant 'szczęście').

Księgi Wiedzy

Ostatnim elementem składowym aktualizacji, jest dodanie do książek możliwości przechowywania i przekazywania wiedzy tj. umiejętności pozyskanych przez postać.

Pozyskiwanie ksiąg

Drogi pozyskania ksiąg wiedzy mogą być różne - kupno od NPC, znalezienie w skrzyniach czy też zwykła kradzież. Możliwości jest mnóstwo.

Takie księgi gracz będzie mógł także stworzyć sam by przekazywać swoją wiedzę innym. Oczywiście po spełnieniu odpowiednich warunków dot. np. inteligencji i zdobyciu umiejętności przekazywania wiedzy.

Można by powiedzieć, że księgi wiedzy są bardzo podobnym rozwiązaniem co enchantowane książki.

Czytanie ksiąg

Gracz po przeczytaniu księgi wiedzy pozyskuje dla swojej postaci umiejętność lub zwiększa jej statystyki o to, czego dotyczy dana księga. Każda księga będzie miała odpowiednią żywotność, która zmniejsza się z każdym czytaniem, a po której przekroczeniu ulegnie zniszczeniu.

Gdy znajdziesz starą zakurzoną księgę, obchodź się z nią bardzo ostrożnie! Inaczej cała cenna wiedza przepadnie...

Oczywiście nie da się od zera przeskoczyć do bohatera... Czytanie ksiąg z bardzo zaawansowaną wiedzą przez graczy, których postać jest na niskim poziomie poskutkuje wyłącznie tym, że nic oni z tej księgi nie zrozumieją.

Zalety modyfikacji


Zależności z innymi modyfikacjami